KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488500
nr 1448 8500
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, "gotländsk kustbild". Olja på duk, 32x97cm, yttermått inklusive ram: 45x112cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:24:30
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
350 kr
500 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg